Fra idé til identitet: Case study – Iris Caltwait

Artist
Øvrig bransje

→ Fredag kl. 15.00 på Olav Tryggvason 3

Presenteres av Trondheim Calling

I en tid der mange spør seg “trenger man egentlig et plateselskap?” dykker vi inn i hva som faktisk kreves for å bygge en artist, ikke bare slippe en låt. Sounds Like Gold deler sin metodikk for å jobbe med artistutvikling i 2026 – hvordan man jobber strategisk med identitet, historiefortelling, visuell retning, sosiale medier, publikumsbygging og lanseringsløp – alt det som skjer fra studio til streaming. Casen om Iris Caltwait viser hvordan en tydelig kreativ visjon, strategisk planlegging og helhetlig tilnærming kan gjøre et albumslipp til grunnlaget for en langsiktig og bærekraftig artistkarriere.

Deltakere

Foredragsholdere:
LEAH HÅLAND SOLOMONS
Leah Håland Solomons er A&R og prosjektleder i popavdelingen hos Sounds Like Gold, hvor hun jobber tett med artister som Iris Caltwait, Konradsen og bob junior. Med bakgrunn som fotograf har hun også ledet visuelle kampanjer for blant annet boy pablo, Lars Vaular, Sløtface og Anna Lille. Arbeidet hennes er forankret i et sterkt fokus på kunstnerisk identitet, helhetlig historiefortelling, community-bygging og bærekraftig, langsiktig artistutvikling.

EIVOR WERSLAND
Eivor Wersland er A&R og prosjektleder i Sounds Like Gold sin Top 50-avdeling, samt medutvikler av selskapets nye label «Shift». Hun er prosjektleder for Hagle og jobber tett på flere av selskapets prosjekter som Iris Caltwait, Highasakite, STORM og Anna Lille med artistutvikling, markedsføring og community-bygging med spesielt fokus på å aktivere superfans og skape sterke, engasjerte fankulturer.